Kína kedden hivatalosan is a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) 143. tagországa lett – írja az MTI. A kínai külkereskedelmi minisztérium nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy Kína aktív szerepet kíván játszani a WTO-ban. A Kínai Kommunista Párt lapja, a Zsemnin Zsipao a WTO-tagságot fontosnak nevezte a reformok, a nyitás és az ország korszerűsítése érdekében. A kínai parlament jóváhagyásával a WTO Kínát fölvevő dohai értekezlete után egy hónappal vált hivatalossá a tagság. Ezzel tizenöt évig tartó belépési fáradozás ért véget.
2001. december 11. kedd, 12:10
