BUX 139635.01 0,56 %
OTP 45740 0,97 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágulással indul Szlovákia új éve

2001. december 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövő év elején újabb drágulási hullám kezdődik Szlovákiában. Az MTI jelentése szerint a vállalkozóknak január 1-jétől 19,3 százalékkal többet kell fizetniük a földgázért, s ez nyilvánvalóan továbbgyűrűzik a gazdaságban. A háztartásoknak csak 2002 végén emelik a földgáz árát, de a fűtés már január 1-jétől 12 százalékkal drágul, s a fogyasztási adó emelése miatt a cigaretta ára 10-20 százalékkal lesz magasabb. Januártól a távközlési szolgáltatások is drágulnak, az áremelkedések azonban a parlamenti választások évében így is elmaradnak az elmúlt három évben megszokottól.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet