BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteségre számít a Deutsche Telekom

A Deutsche Telekom AG az első kilenc hónapban év/év alapon 15 százalékkal, 11,3 milliárd euróra növelte EBITDA-eredményét, míg csak a harmadik negyedévet tekintve 3,98 milliárdról 4,09 milliárd euróra. A mobilüzletágban a háromnegyed év alatt 1,6 milliárd euró nettó veszteség keletkezett, főként az amerikai VoiceStream Wireless tavalyi 35 milliárd értékű felvásárlásának következményeként.

2001. november 28. szerda, 09:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Európa legnagyobb távközlési csoportja a teljes évben továbbra is az árbevétel több mint 15 százalékos emelkedését várja, de a nettó eredményt tekintve veszteségre számít az egyszeri tételek miatt. Így ez lesz az első veszteséges év, amióta az egykori állami monopólium a tőzsdére került. A T-Online internetszolgáltatónál az egy évvel korábbi 12 millió euró EBITDA-veszteség 15 millióra nőtt a harmadik negyedévben.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet