BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fed nem fog megszelídülni

A Fednek agresszívan kell viselkednie, mikor a kamatszint alacsony - jelentette ki meglepetésre Laurence Meyer az USA jegybankjának szerepét betöltő Fed egyik kormányzója, akit eddig is héjaként ismert a piac. A beszéd ismét felerősítette azokat a már csitulni látszó várakozásokat, hogy a nyíltpiaci bizottság tovább csökkenti a jelenleg 2 százalékos irányadó kamatot.

2001. november 28. szerda, 08:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ha a monetáris politika kivár, az azzal a veszéllyel jár, hogy az infláció tovább csökkenhet és így hatástalan marad az esetleges monetáris enyhítés, mert a negatív reálkamat nem nő, azaz a fogyasztási kedvet a lépés nem tudja már fellendíteni - mondta a nyíltpiaci bizottság tagja. Az FOMC december 11-én ülésezik legközelebb, az esetleges kamatcsökkentés idén már a 11. lenne. Bár az elemzők java eddig is újabb kamatmérséklésre számított, a piac a határidős kamatkontraktusok árából kikövetkeztethetően befejezettnek tekintette a monetáris enyhítések sorozatát. Meyer beszéde után emelkedni kezdtek az államkötvényárfolyamok.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet