BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladó a Telekom Austria

Az osztrák kormány megbízta a J. P. Morgan Chase & Co. befektetési bankot a Telekom Austria 77,6 százalékának eladásával. Az osztrák állami vagyonkezelő holding 47,8 százalékkal tulajdonos a távközlési társaságban, az olasz Telecom Italia pedig 29,8 százalékot tart kezében

2001. november 27. kedd, 10:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pillanatnyi piaci ár alapján a két pakett értéke 3,6 milliárd euró és mint a TA bejelentette, az eladás során szorosan együttműködnek a vezető olasz távközlési vállalattal. A Deutsche Telekom nem csinál titkot abból, hogy érdeklődik a TA hagyományos üzletágai iránt - írta a Der Standard forrás megjelölése nélkül. Más érdeklődők valószínűleg a kockázati alapok közül bukkanhatnak fel. A TA árfolyama idén 55 százalékkal ment fel, alaposan meghaladva a nagy európai távközlési cégeknél tapasztalható tendenciát. Az első kilenc hónapban a TA 16,1 millió euró nettó nyereséget mutatott ki, míg egy évvel korábban 121 millió euró veszteséget szenvedett el. A javulás fő okát elemzők a 3000 fős létszámleépítés költségcsökkentő hatásában látják.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet