Január elsejétől Csehországban az eddigi 5000-ről 5700 koronára emelkedik a minimálbér. Az indoklás szerint a cél az volt, hogy nagyobb legyen a különbség a minimálbér és a létminimum között. A túl kicsi különbözet ugyanis arra késztette az embereket, hogy munka helyett inkább szociális támogatásokból éljenek.
2001. november 22. csütörtök, 10:49
