BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leírják Jugoszlávia tartozásának kétharmadát

2001. november 18. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Párizsi Klubba tömörült hitelező országok hét végi döntése alapján Jugoszlávia 4,5 milliárd dollárnyi külföldi adósságának kétharmadát leírják. A tartozásból mintegy 2,4 milliárd dollárt a Nemzetközi Valutaalappal való középtávú reformmegállapodás aláírásakor, előreláthatóan jövő márciusban, míg egy közel 650 millió dolláros részletet ezen megállapodás lejáratakor, 1,5-3 éven belül engedik majd el; a fennmaradó tartozást 6 évnyi türelmi időszak után 22 éven belül kell visszafizetni. A jugoszláv kérés szinte maradéktalan teljesítését tükröző döntés az elemzők többségét meglepte; az előzetes konszenzus legfeljebb 50 százalékos adósságleírást valószínűsített. A volt jugoszláv tagköztársaságok közül hasonlóan kedvező elbánásban egyedül Bosznia-Hercegovina részesült.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet