BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön a lengyel adóprés

A varsói parlament alsóháza jóváhagyta a kormány 2002 január elsején életbe lépő személyijövedelem-adó "reformját". A 460 tagú szejm 251:188 arányban adta áldását a törvényre, amelyet a felsőháznak még jóvá kell hagynia és az államfőnek is alá kell írnia.

2001. november 14. szerda, 09:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az "adóreformnak" titulált törvény értelmében úgy emelik az adóterhelést, hogy változatlanul hagyják a jelenlegi 19, 30 és 40 százalékos kulcsokhoz tartozó sávhatárokat, és 20 százalékos forrásadót vetnek ki a kamatokra és tőkenyereségekre. Ezen túlmenően alaposan megnyirbálják a lakásvásárlási adókedvezményt, de a jelzáloghiteleket támogatni fogják. A baloldali kormány 4 milliárd zloty (1 milliárd dollár) többletbevételt vár a megszorításoktól.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet