BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A jegybankok készek a további kamatcsökkentésre

2001. november 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A legfejlettebb ipari államok jegybankjainak vezetői a szeptemberi 11-ei terrortámadást követő első tanácskozásukon tegnap úgy ítélték meg, hogy a korábban vártnál később fog elkezdődni a világgazdaság fellendülése, de a jegybankoknak elegendő muníciójuk van a növekedés élénkítésére. Sir Eddie George, a Bank of England kormányzója, a bázeli Nemzetközi Fizetések Bankjának (BIS) égisze alatt rendszeresen megtartott értekezlet elnöke tegnapi sajtóértekezletén úgy nyilatkozott, hogy a világgazdaság gyengélkedése valószínűleg áthúzódik 2002 elejére is, de még a jövő év folyamán megkezdődik a talpra állás, és a növekedés erőteljesebb lehet a korábban vártnál. Ebben hatékony fegyver a kamatcsökkentés - tette hozzá George, egyben jelezte, hogy a jegybanki vezetők készek ennek folytatására, amire az infláció csökkenése több lehetőséget ad a monetáris politika alakítóinak.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet