Az egynapos horvát postássztrájk fő oka, hogy még nem írták alá a kollektív szerződést, amelyet a postaigazgatóság és a szakszervezetek szeptemberben véglegesítettek, de az illetékes minisztérium még nem jelölte ki az aláíró személyét és nem pontosította az aláírás időpontját. A horvát közlekedési és távközlési miniszter szerint látni kell előbb a posta kilenchavi ügyviteli eredményeit, hogy megállapíthassák, teljesíthetők-e a kollektív szerződés olyan tételei, mint például a 4200 kunás (143 350 forintos) átlagfizetés - jelentette az MTI.
