BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Holnapig felesleges levelet küldeni Horvátországba

Szerda éjfélig az alkalmazottak sztrájkja miatt leállt a postai szolgáltatás Horvátországban. A postahivatalok zárva vannak, csak a távíró és a védelmi szolgálat üzemel. Az egész országban mindössze 1200 postai alkalmazott teljesít szolgálatot.

2001. november 7. szerda, 11:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egynapos horvát postássztrájk fő oka, hogy még nem írták alá a kollektív szerződést, amelyet a postaigazgatóság és a szakszervezetek szeptemberben véglegesítettek, de az illetékes minisztérium még nem jelölte ki az aláíró személyét és nem pontosította az aláírás időpontját. A horvát közlekedési és távközlési miniszter szerint látni kell előbb a posta kilenchavi ügyviteli eredményeit, hogy megállapíthassák, teljesíthetők-e a kollektív szerződés olyan tételei, mint például a 4200 kunás (143 350 forintos) átlagfizetés - jelentette az MTI.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet