A Sony és néhány más blue chip árfolyamemelkedésétől hajtva az egyébként nem túl meggyőző pénteki New York-i emelkedés ellenére a Nikkei-225 tőzsdeindex 0,61 százalékkal, (63,76 ponttal) 10447,5 pontra kúszott fel. A legnagyobb szórakoztatóelektronikai csoport, a Sony 3,35 százalékkal drágult. Ezzel szemben a vezető mobilszolgáltató NTT DoCoMo 4,22 százalékot zuhant arra az értesülésre, hogy egyszeri költségként 300 milliárd jent (2,5 mrd dollár) kénytelen leírni az egy évvel ezelőtt 408 milliárdért megvett holland KPN Mobile-ben lévő részesedése miatt (ez jó befektetés volt).
2001. november 5. hétfő, 08:19
