Az adósság átalakítás az argentin elnök szerint nem a törlesztések egyoldalú felfüggesztését jelenti, de nem is annak előjele, csupán a terheket szeretnék elviselhetővé tenni a gazdaság számára. Az elképzelések szerint a jelenleg 11 százalékos kamatot fizető szuverén kötvényeket 7 százalék kamatozásúakra cserélnék, cserébe viszont az állam szélesebb körű garanciát vállalna. Ha a hitelezők elfogadják a javaslatot Argentína évente 3-4 milliárd dollárt takaríthatna meg.
