BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az USA nem vesz részt a klímakonferencián

2001. október 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az USA részvétele nélkül kezdődött meg tegnap Marokkóban az ENSZ klímakonferenciája, amelynek célja végleges formába önteni a melegházhatás elleni intézkedéseket tartalmazó nemzetközi szerződés szövegét. Az 1997-ben Kiotóban megalapozott, majd Berlinben három hónappal ezelőtt kompromisszumok árán a többség számára elfogadhatóvá átalakított egyezményből itt kívánnak 160 ország képviselői két hét alatt jogilag kötelező érvényű dokumentumot alkotni. A kiotói szerződés csak akkor lép hatályba, ha 55 ország parlamentje hagyja jóvá, amelyek a melegházhatást okozó gázok kibocsátásának legalább 55 százalékáért felelősek. Miután Washington szembefordult a megállapodással, nélkülözhetetlenné vált az EU-tagországok és Oroszország támogatása.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet