BUX 139434.00 0,09 %
OTP 45410 0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közép- és Kelet-Európában nyomul a Microsoft

A Microsoft Corp. (MS) jövőre 30-40 százalékkal tervezi növelni közép- és kelet-európai eladásait – nyilatkozta a Reutersnak Jan Muhlfeit, a vezető amerikai szoftvercég regionális igazgatója. Az üzleti év szeptember 30-án lezárult első negyedében a cég árbevétele a térségben éves összevetésben 69 százalékkal nőtt, szemben az egy évvel korábbi 12–15 százalékkal, így e régió a növekedési ütemet tekintve az elmúlt üzleti évhez hasonlóan továbbra is az élen jár.

2001. október 26. péntek, 17:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Muhlfeit becslése szerint Közép-Kelet-Európában jövőre 10–12 százalékkal növekszik a személyi számítógépek eladása, ami a kapcsoltan értékesített MS-termékek számára komoly bázist jelent. A PC-ellátottság a nyugat-európai 35 százalékkal szemben e régióban 7–15 százalék közötti, így még jelentős piaci tartalékok vannak – tette hozzá.
Az igazgató emellett kiemelt fontosságot tulajdonít az illegális szoftverhasználat visszaszorításának, mivel a Datamonitor legutóbbi felmérése szerint a 34 százalékos nyugat-európai átlaggal szemben a közép- és kelet-európai országokban futó számítógépes programoknak átlagosan 63 százaléka lopott.
A Microsoft a régióban közel 500 főt alkalmaz és a szektorban tapasztalható általános leépítésekkel szemben 5–10 százalékos létszámbővítést tervez.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet