BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másodszor is igent mondott a duma a büdzsére

2001. október 19. péntek, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az orosz törvényhozás alsóháza tegnap második olvasatban 297:126 arányú szavazással jóváhagyta az ország jövő évi költségvetési tervezetét. Az előterjesztés a Szovjetunió felbomlása óta első ízben - a tervezett bruttó hazai termék (GDP) 1,63 százalékának megfelelő - többletet irányoz elő. A tervezet éves átlagban 23,5 dolláros hordónkénti olajárat feltételez és azzal számol, hogy a GDP jövőre 3,5-4,3 százalékkal nő. Az 1998. évi pénzügyi válság óta eddig minden évben nőtt az orosz gazdaság. A jövő évi büdzsében 109,75 milliárd rubelt (1 dollár=29,56 rubel) tartalékolnak az adósságszolgálat teljesítésére, mivel Oroszországnak jövőre 14 milliárd, 2003-ra pedig már közel 20 milliárd dollár adósságot kell törlesztenie. Alekszej Kudrin pénzügyminiszter a szavazás előtt felhívta a képviselők figyelmét arra, hogy a kormány a védelmi minisztérium költségvetését belső átcsoportosításokkal 27 milliárd rubellal, 79 milliárd rubelra növelte, amit hadieszközök pótlólagos beszerzésére lehet fordítani.
A duma harmadik és negyedik, azaz végső olvasatban november 30-án szavaz a tervezetről, amely elfogadás esetén átkerül a felsőházba. A törvényhozás két házának jóváhagyását követően Vlagyimir Putyin elnök aláírásával válik törvénnyé. Az orosz államfő tegnap a sanghaji APEC-konferencián üzletemberek előtt mondott beszédében úgy nyilatkozott, hogy az orosz GDP a tavalyi 8,3 százalék után idén az előirányzott 4 százalék helyett akár 5,8 százalékkal is nőhet az eredményes gazdasági reformoknak köszönhetően.
(NAPI)

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet