A lett külkereskedelmi mérleg hiánya az év első nyolc hónapjában éves összehasonlításban 17,4 százalékkal, 563,5 millió latra (1 dollár=0,62 lat) nőtt, miután az import gyorsabban emelkedett, mint az export. A bevitel 14,3 százalékkal, 1,41 milliárd latra, az export 12,4 százalékkal, 845,8 millió latra emelkedett Augusztusban 82,5 millió lat volt a hiány, noha a Reuters által megkérdezett elemzők ennél nagyobb, 86,5 millió lat körüli deficitre számítottak.
A balti állam fő külkereskedelmi partnere az Európai Unió, az ide irányuló kivitel az első nyolc hónapban 6,8 százalékkal bővült, de nőtt a FÁK-országokba és a másik két balti országba irányuló export is. Az import 20,6 százalékát a gépek és elektromos berendezések tették ki. A személygépkocsi-import 35,7 százalékkal bővült. A lett gazdaság elemzők szerint idén 7,5 százalékkal, jövőre 5,5 százalékkal nő.
