BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Komoly bajban az Intel?

Drasztikusan zuhant az Intel Corp. jövedelmezősége, a harmadik negyedévben a világ legnagyobb félvezetőgyártójának nettó jövedelme 106 millió dollárt tett ki, ami részvényenként csak 2 centet jelent. Ez 96 százalékos elmaradást jelent a tavaly ilyenkori jövedelemtől. Az elemzők egyébként 9,6 centes részvényenkénti jövedelmet vártak. A cég részvénye a harmadik negyedévi eredmény bejelentése ellenére is folytatta napközben megkezdett emelkedését:: összességében a 24,38 dolláros nyitóárról 25,67 dollárra nőtt az értéke, de ez még mindig 30 százalékkal kisebb a tavaly ilyenkorinál. A vállalat nettó árbevétele 25 százalékkal, 6,5 milliárd dollárra esett.

2001. október 17. szerda, 08:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A személyi számítógépekbe való chipek értékesítése meghaladta a várakozásokat, de a kommunikációs chipek értékesítése elmaradt azoktól. Andy Briant, a vállalat vezető pénzügyi szakembere (CFO) a közeljövőben sem számít az értékesítés élénkülésére - a vállalat negyedik negyedévi értékesítését 6,2-6,8 milliárd dollárra, az elemzői konszenzus aljára várják az Intelnél.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet