BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bukarest bemutatta csatlakozási programját

2001. október 2. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A román kormány tegnap bemutatta az Európai Unióhoz történő csatlakozás programját. Ennek célja, hogy öt év alatt felkészítse a román gazdaságot a 2007-re remélt uniós tagságra, ledolgozva az ország lemaradásának jelentős részét. A terv 2001-2005-re évente átlag 5,1 százalékos gazdasági növekedést irányoz elő, 2004-re legfeljebb 9 százalékos infláció mellett, szemben az idén várt 29 százalékkal. Ha a világgazdasági környezet tovább romlana, a tervkészítők elfogadhatónak tartanák a GDP 4,3 százalékos évenkénti bővülését is. A kormány emellett a csatlakozás érdekében a szerkezeti reformokra, a közvetlen külföldi tőkebefektetések ösztönzésére és a privatizáció gyorsítására kíván összpontosítani, adóreformot ígér és azt, hogy kordában tartja a béremeléseket. A költségvetési hiányt a GDP 3 százalékára, a folyó fizetési mérleg hiányát a jelenlegi 6-ról 2005-re 4,5 százalékra kívánják leszorítani.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet