BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Latin-Amerikának százmilliárdok kellenének

2001. szeptember 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Világbank (WB) számításai szerint Latin-Amerikának 2005-ig évente legalább 70 milliárd dollárnyi infrastruktúra-fejlesztési programot kellene megvalósítania ahhoz, hogy az egyre növekvő, többségében nélkülöző lakosság igényeit ki lehessen elégíteni. A szubkontinens infrastrukturális helyzetének megvitatására rendezett Rio de Janeiró-i tanácskozáson Danny Leipziger, a WB regionális programigazgatója emlékeztetett arra, hogy a térségben összesen 125 millió ember él egészséges ivóvíz, 200 millió megfelelő csatornázás és közel 70 millió korszerűnek tekinthető energiaellátás nélkül. A szükséges fejlesztésekbe a magántőkét is be kell vonni, amit az illetékes kormányoknak áttekinthető fejlesztési politikával és döntéshozatali mechanizmussal, valamint piaci liberalizációval kellene elősegíteniük.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet