A Világbank (WB) számításai szerint Latin-Amerikának 2005-ig évente legalább 70 milliárd dollárnyi infrastruktúra-fejlesztési programot kellene megvalósítania ahhoz, hogy az egyre növekvő, többségében nélkülöző lakosság igényeit ki lehessen elégíteni. A szubkontinens infrastrukturális helyzetének megvitatására rendezett Rio de Janeiró-i tanácskozáson Danny Leipziger, a WB regionális programigazgatója emlékeztetett arra, hogy a térségben összesen 125 millió ember él egészséges ivóvíz, 200 millió megfelelő csatornázás és közel 70 millió korszerűnek tekinthető energiaellátás nélkül. A szükséges fejlesztésekbe a magántőkét is be kell vonni, amit az illetékes kormányoknak áttekinthető fejlesztési politikával és döntéshozatali mechanizmussal, valamint piaci liberalizációval kellene elősegíteniük.
