BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tanácskoztak az APEC pénzügyminiszterei

2001. szeptember 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés (APEC) szervezete pénzügyminisztereinek hét végi, a kínai Szucsou városában tartott tanácskozásán a Nemzetközi Valutaalap vezérigazgatója, Horst Köhler közölte, hogy az IMF a korábbi 3,2 százalékról 2,7 százalékra csökkentette a világgazdaság idei növekedési ütemére vonatkozó előrejelzését. Paul O'Neill amerikai pénzügyminiszer az USA második negyedévi mindössze 0,2 százalékos gazdasági növekedése ellenére bízik abban, hogy az erős dolláron alapuló gazdaságpolitika révén jövőre már 3,2 százalékos lesz a bővülés. Az ipari nagyhatalmak közül továbbra is Japán helyzete ad a leginkább aggodalomra okot; a szakértők többsége arra számít, hogy a második negyedévi 0,8 százalékos GDP-csökkenést követően a harmadik negyedév újabb gazdasági visszaesést hoz. A zárónyilatkozatban az APEC pénzügyminiszterei ismételten aláhúzták a szerkezeti reformok és a liberalizáció jelentőségét, amely lendületet adhat a befektetői bizalom megerősítésének.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet