BUX 139618.92 0,55 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre csúnyább a Deutsche Telecom sztori

Már júliusban megkezdődött a Deutsche Telecom részvényeinek nagyarányú eladása, és a cég tudott is a dologról - derült ki a Wall Street Journal Europe mai számából. Mindez azért meglepő, mert a DT azt szivárogtatta ki nemrégiben, hogy megállapodott főbb részvényeseivel arról, hogy azok tartják a papírokat, de legalábbis nem értékesítenek nagyobb csomagokat tudta és beleegyezése nélkül. Ennek ellentmond, hogy a finn Sonera júliusban 22 millió DT részvényt adott el 25,75 eurós árfolyamon, és erről tájékoztatta is a DT-ot.

2001. augusztus 27. hétfő, 09:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mindez azért lényeges, mert a DT tájékoztatási politikáját komoly kritika érte az utóbbi időben. Történt, hogy a Deutsche Bank augusztus 6-án 44 millió DT részvényt adott el, amit a távközlési cég felháborodással fogadott, lévén a bank elemzői egy nappal korábban vételre ajánlották a részvényt. A bank arra hivatkozott, hogy a Hutchison Whampoa megbízását teljesített csupán, ám azóta kiderült, hogy ebből csak 35 millió darab származott a HW-től, a többit a bank saját portfóliójából értékesítette. A befektetők most azon háborognak, hogy a Sonera tranzakciójáról mit sem tudtak, a finn cég pedig degeszre kereste magát az azóta értékének 30 százalékát elveszítő részvény értékesítésén.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet