Júliusban a szingapúri export éves összevetésben az eddig valaha kimutatott legnagyobb mértékkel, 24,2 százalékkal, 7,4 milliárd szingapúri dollárra (4,2 milliárd amerikai dollár) esett. Ez arra utal, hogy a városállam gazdaságának recessziója tovább mélyül, mert főként az elektronikai termékei iránti kereslet zuhan. Az elektronikai cikkek exportja, ami a teljes kivitel kétharmadát adja, éves összehasonlításban 33 százalékkal, 4,4 milliárd szingapúri dollárra esett. A kormány kétszer lefelé módosította az idei GDP-bővülési prognózisát, és most már mindössze 0,5 százalék körüli növekedést vár a tavalyi 9,9 százalék után. Az erősen exportorientált szingapúri gazdaság technikai értelemben recesszióba került: az első két negyedévben egyaránt zsugorodott a GDP, az elsőben 10,8, a másodikban pedig 10,7 százalékkal.
