Az amerikai AES Corp. a kilencvenes évek közepe óta üzemelteti a Borsod, a Tisza II és a tiszapalkonyai erőművet, valamint a barnaszenet adó Lyukóbányát. Azóta 150 millió dollárt fektetett be Magyarországon. Vannak azonban vitái a tulajdonosokkal, az MVM Rt.-vel és az ÁPV Rt.-vel, amelyek ellen több pert is indított; ezek értéke több száz millió dollár. A cég Washingtonban is választott bírósághoz fordult, az alperes itt a magyar állam, amely véleménye szerint a vele fennálló üzleti kapcsolatban nem mindenben tett eleget a nemzetközi megállapodásoknak. Allan B. Dyer, az AES Tisza Erőmű Kft. ügyvezető igazgatója mégsem gondolja azt, hogy cége hátat fordít Magyarországnak, mert továbbra is bízik a megegyezésben. Interjú a mai Napi Gazdaságban.
2001. július 30. hétfő, 09:55
