A Coca Cola Co. a kilencvenes évek közepén körülbelül 400 millió dollárt ruházott be a balti államokban és Oroszországban a Pepsi Colával vívott versenyben, a befektetés várhatóan az idén hoz először nyereséget a várhatóan 20 százalékkal növekvő értékesítés nyomán. A Pepsi is az idén számít először profitra ezeken a területeken.
A kólapiac visszaesett Oroszországban az 1998-as válság után, az egy főre jutó fogyasztás évi 25 adag, miközben Közép-Európában fejenként évi 150 adagot isznak meg. A Coca Cola HBC-nek eddig is voltak palackozó üzemei Oroszországban, és ezek jobb eredményeket értek el, mint azok, amelyeket az anyavállalat működtetett.
