Egy argentin bíróság felfüggesztette annak az elnöki rendeletnek a végrehajtását, amelynek értelmében csökkentenék az állami alkalmazottak bérét. De la Rua elnök "zéró deficit" programjának részeként augusztus elejétől 13 százalékkal faragnák le mind az állami fizetéseket, mind a nyugdíjakat (utóbbiakra nem vonatkozik a felfüggesztés). A program végrehajtása nélkül Argentínának kevés esélye marad a pénzügyi összeomlás elkerülésére, ennek hullámai pedig valamennyi feltörekvő piacon végigsöpörhetnek - figyelmeztetnek elemzők. A szakszervezetek keresete nyomán hozott felfüggesztési döntés érvényét veszti, ha a szenátus a jövő héten jóváhagyja a takarékossági programhoz kapcsolódó jogszabályokat.
2001. július 27. péntek, 19:12
