BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leépít a Lucent is

A harmadik negyedévben elszenvedett mintegy 1,2 milliárd dolláros veszteség miatt a világ vezető telekommunikációs berendezéseket gyártó vállalata, a Lucent komoly létszám-leépítésekbe kezd. A karcsúsítás a tervek szerint 15-20 ezer munkavállalót érint. A Lucent így reméli jövőre már nyereséges lehet.

2001. július 24. kedd, 14:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A most bejelentett számok jelentősen meghaladják a várakozásokat, hiszen az elemzők korábban részvényenként csak 21 centes veszteséget vártak szemben a tényleges részvényenkénti 35 centtel. A társaság árbevétele 5,82 milliárd dollár volt a harmadik negyedévben. A negyedik negyedévre a Lucent 1,2 millárd dollár szerkezetátalakítási költséget kíván elszámolni, a létszámcsökkentések és leírások költsége a negyedik negyedévben további 7-9 milliárd dollár lehet. A társaság az átszervezésektől 2 milliárd dollár kiadáscsökkenést remél.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet