BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkenhet az állami részesedés a német E.ON-ban

A tervek szerint a bajor állam tovább csökkenti részesedését a német energiaszolgáltatóban, az E.ON-ban - jelentette kormánkörökre hivatkozva az MTI. Bajorország a múlt héten mintegy 7,5 millió részvényt adott el a Deutsche Bank egyik társaságának, 938 millió márkáért, és ezzel részesedése a cégben 5,48 százalékról 5 százalék alá csökkent.

2001. július 23. hétfő, 18:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részesedéscsökkentés az E.ON oldaláról azért vált szükségessé, mert a fúzió által a német energiaszolgáltató - a Powergren amerikai leányvállalata révén - belép a vonzó amerikai energiapiacra is és az amerikai törvények szerint egyetlen ágazatidegen E.ON részvényes sem birtokolhat 5 százalékot, vagy ennél többet a szavazati jogú részvényekből.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet