A részesedéscsökkentés az E.ON oldaláról azért vált szükségessé, mert a fúzió által a német energiaszolgáltató - a Powergren amerikai leányvállalata révén - belép a vonzó amerikai energiapiacra is és az amerikai törvények szerint egyetlen ágazatidegen E.ON részvényes sem birtokolhat 5 százalékot, vagy ennél többet a szavazati jogú részvényekből.
