Ovidiu Musetescu román privatizációs miniszter, aki a hét elején még biztosnak mondta, hogy pénteken aláírják a privatizációs szerződés taz indiai-angol érdekeltségű LNM-ISPAT társasággal, csütörtök este a román kormány ülése után azzal állt az újságírók elé, hogy az aláírást jövő hétre, „legkésőbb szerdára” halasztották. A miniszter hangsúlyozta, hogy a halasztás oka kizárólag technikai jellegű, a megállapodás minden érdemi pontjában megegyezés született, csak a szerződés szövegén kell még egyes pontosításokat elvégezni.
A román nemzetgazdaság egyik legsúlyosabb tehertételét jelentő kohászati óriásra az indiai LNM-ISPAT társaság jelentkezett egyedüli jelöltként. Érdeklődést mutatott a francia Usinor társaság is, ám annak eredeti ajánlata csak arra szólt, hogy két évre hajlandó átvenni a román vállalat igazgatását. Az LNM-ISPAT április elején egyedül tett vételi ajánlatot a Sidexre. A tárgyalások folyamán azonban „új elemek” vetődtek fel, s ezek fényében a francia Usinor ismét érdekeltté vált - írta a Ziarul Financiar. A lap értesülései szerint az új elemeket alapvetően az jelenti, hogy a román állam késznek mutatkozik a Sidex egyes komoly állami adósságainak elengedésére. A galaci vállalat adósságai elérik a 900 millió dollárt, s az idei évet várhatóan 220 millió dollárt meghaladó veszteséggel zárja.
