BUX 139882.11 0,74 %
OTP 45890 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elhalasztották a román Sidex privatizációs megállapodásának aláírását

Technikai okokra hivatkozva elhalasztották a legnagyobb román fémkohászati kombinát, a Sidex eladásáról szóló megállapodás péntekre meghirdetett aláírását - jelentette az MTI. A pénteki román sajtó szerint a bukaresti kormány a francia kormányfő látogatása miatt vár a végső döntéssel.

2001. július 20. péntek, 11:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ovidiu Musetescu román privatizációs miniszter, aki a hét elején még biztosnak mondta, hogy pénteken aláírják a privatizációs szerződés taz indiai-angol érdekeltségű LNM-ISPAT társasággal, csütörtök este a román kormány ülése után azzal állt az újságírók elé, hogy az aláírást jövő hétre, „legkésőbb szerdára” halasztották. A miniszter hangsúlyozta, hogy a halasztás oka kizárólag technikai jellegű, a megállapodás minden érdemi pontjában megegyezés született, csak a szerződés szövegén kell még egyes pontosításokat elvégezni.
A román nemzetgazdaság egyik legsúlyosabb tehertételét jelentő kohászati óriásra az indiai LNM-ISPAT társaság jelentkezett egyedüli jelöltként. Érdeklődést mutatott a francia Usinor társaság is, ám annak eredeti ajánlata csak arra szólt, hogy két évre hajlandó átvenni a román vállalat igazgatását. Az LNM-ISPAT április elején egyedül tett vételi ajánlatot a Sidexre. A tárgyalások folyamán azonban „új elemek” vetődtek fel, s ezek fényében a francia Usinor ismét érdekeltté vált - írta a Ziarul Financiar. A lap értesülései szerint az új elemeket alapvetően az jelenti, hogy a román állam késznek mutatkozik a Sidex egyes komoly állami adósságainak elengedésére. A galaci vállalat adósságai elérik a 900 millió dollárt, s az idei évet várhatóan 220 millió dollárt meghaladó veszteséggel zárja.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet