BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Öt éve először csökkenő nyereség a Nokiánál

A legnagyobb mobiltelefongyártó, a finn Nokia Oyj most közzé tett gyorsjelentése szerint a cég részvényenkénti eredménye a második negyedévben 16 százalékkal, 17 eurócentre esett, s a harmadik negyedévben is csak 14-16 centes nyereség várható. A társaság adózott eredménye 830 millió eurót tett ki az egy évvel korábbi 984 millió euróval szemben. A Nokia nyeresége a csökkenés ellenére szépen meghaladja az elemzők 717 millió euróról szóló várakozásait.

2001. július 19. csütörtök, 11:09

Economx
Economx

Ez is érdekelhet