BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Többséget szerezhet a Deutsche Telekom a Hrvatski Telecomban

A horvát kormány szándéklevelet írt alá a Deutsche Telekommal (DT) arról, hogy a német távközlési vállalat 500 millió euróért (426,6 millió dollár) megveheti a Hrvatski Telecom (HT) 16 százalékát. Az ügylet nyomán a DT 51 százalékra emelheti részesedését a horvát nemzeti távközlési vállalatban, amelynek 35 százalékát 1999-ben vette meg 850 millió dollárért.

2001. július 13. péntek, 16:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Zágráb korábban azt tervezte, hogy a HT legalább 21 százalékát tőzsdére viszi, 30 százalékot pedig megtart magának. A távközlési részvények iránti kereslet visszaesése mellett az is a terv megváltoztatása mellett szólt, hogy a költségvetési hiány betöméséhez idén legalább 774,5 millió dollár privatizációs bevételre lesz szükség. A HT 2003-ig monopolhelyzetben marad a horvátországi vezetékes szolgáltatások területén.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet