Zágráb korábban azt tervezte, hogy a HT legalább 21 százalékát tőzsdére viszi, 30 százalékot pedig megtart magának. A távközlési részvények iránti kereslet visszaesése mellett az is a terv megváltoztatása mellett szólt, hogy a költségvetési hiány betöméséhez idén legalább 774,5 millió dollár privatizációs bevételre lesz szükség. A HT 2003-ig monopolhelyzetben marad a horvátországi vezetékes szolgáltatások területén.
