BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A PKN Orlen miatt módosítják a lengyel privatizációs programot

A lengyel kincstárügyi miniszterhelyettes szerint módosítják a kormány privatizációs programját, egyebek között törlik azt az előírást, hogy a PKN Orlen országos olajipari vállalatot nem adhatják el stratégiai befektetőnek - közölte kedden a PAP lengyel hírügynökségre hivatkozva az MTI. Ezt a megszorítást a kormány tavaly a gdanski olajfinomító (RG) privatizációjára való tekintettel vette bele privatizációs programjába.

2001. július 3. kedd, 19:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Attól tartott ugyanis, hogy a PKN részvétele a versenyben elriaszthatja a gdanski kőolajfinomító iránt érdeklődő befektetőket. Most, hogy a Rafineria Gdanska privatizációja végső szakaszába érkezett, ez az előírás gátolja a kormányt a PKN privatizációjában.
A lengyel kormány gazdasági bizottsága csütörtöki ülésén tárgyal a PKN Orlen lengyel olajipari nagyvállalat 18 százalékos részvénycsomagjának értékesítéséről - közölte keddi bizottsági meghallgatásán Aldona Kamela-Sowinska kincstárügyi miniszter.
A PKN Orlen eladásra felkínált 18 százalékos részvénycsomagja a privatizációt bonyolító Nafta Polska lengyel állami holding tulajdonában van. Érdeklődik iránta az osztrák OMV, mely május végén nyújtott be szándéklevelet ez ügyben, valamint a magyar Mol Rt., amely június közepén jelentette be ilyen szándékát, miután kiesett a gdanski kőolajfinomítóért a brit Rotch Energy konzorciummal folytatott versenyből.
Megfigyelők többsége úgy véli, hogy a PKN, a Mol és az OMV integrációra törekszik, melynek eredményeként létrejöhet Kelet-Közép-Európa legnagyobb olajkonszernje. A lengyel kincstárügyi minisztérium legkésőbb október-novemberben szeretné értékesíteni a PKN részvénycsomagját.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet