BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
12.
10.
11:21

Nem lesz aranybánya a UMTS - ha beindul

A mobilszolgáltatókból, hálózatépítőkből és a távközlési szabályozó hivatal képviselőiből álló brit szervezet szerint a harmadik generációs szolgáltatás a gazdasági lassulás és a kiépítés elhalasztása miatt a vártnál kisebb bevételt hoz majd. A UMTS-ből 2004 végére világszerte 49,2 milliárd dollár bevétel származik, szemben a szövetség korábbi becslésével, amely még 10 milliárd dollárral többel számolt.

Szerző(k):
Bana Péter
10.
30.
11:11

Nem kell a cseh UMTS

Mindhárom cseh mobilszolgáltató közölte, hogy nem vesz részt a harmadik generációs (UMTS) koncessziók megismételt első ajánlattételén, mert magasnak tartják az árat és túl szigorúnak az egyéb feltételeket is. Így a már többször módosított játékszabályok szerint automatikusan aukció következik. Az UMTS koncessziókat a három GSM-szolgáltató, az Eurotel, a RadioMobil, és a Cesky Mobil jogosult megvenni. A kormány továbbra is 10 milliárd korona (270 millió dollár) bevételt remél még az idén, a többit pedig a következő években, azaz nem adja alább a 6,67 milliárd koronás koncessziónkénti díjat.

Szerző(k):
Bana Péter