BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szolgáltatók drágállják a tervezett cseh UMTS-licenszdíjakat

A cseh távközlési főhatóság (CTU) vezetője szerint az ország három mobiltelefon-szolgáltatójának összesen 20 milliárd koronáért (mintegy félmilliárd dollárért) szeretnék felkínálni a harmadik generációs rendszerek (UMTS) licenceit, azaz darabonként közel 6,7 milliárd korona lenne a vételár - közölte az MTI a Reuters értesülésére hivatkozva.

2001. június 29. péntek, 19:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magas árhoz, melyet még a más országokban horribilis áron kínált engedélyek idején állapítottak meg, ragaszkodna a prágai kormány, mert avval érezhetően tudná deficitjét lefaragni. A három - jelenleg GSM rendszert működtető - szolgáltató szerint a prágai hatóság által említett árnak még a fele is sok, s elemzők szerint is körülbelül annak 60 százaléka lenne a reális.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet