A Rafinerska elsősorban a délnyugat-lengyelországi területet élozta meg, ahol a piaci részesedését 7 százalékra akarja növelni. A cseh cég azzal számol, hogy idei lengyelországi forgalma mintegy 3,6 milliárd korona (90 millió dollár) lesz.
A Rafinerska az egyik legkisebb közép-európai olajfinomító, de továbbra is stratégiai jelentőséggel bír. A vállalatban a Shell-Conoco-Agip konzorcium irányító pakettel rendelkezik.
A hírügynökségi jelentés szerint Lengyelország az egyetlen kelet-európai állam, amely több üzemanyagot fogyaszt, mint amennyit elő tud állítani és piaca nyitva áll az olcsóbb import előtt.
