2002. január 1-től Montenegro is áttér az euróra - közölte az MTI a jegybank elnökének sajtónyilatkozatára hivatkozva. Montenegro közel két éve vált el a jugoszláv pénz- és valutarendszertől és a jugoszláv dínár helyett a német márkát vezette be, törvényes, de nem hivatalos fizetőeszközként. A következő év elején a jugoszláv tagköztársaságban mintegy 200 millió német márkát kell euróra átváltani.
2001. június 28. csütörtök, 15:39
