A bíróság szerint a felperes igazságügyi minisztérium nem tudta bizonyítani, hogy a Microsoft az Internet Explorer böngészővel monopolizálni akarta a böngészőprogramok piacát. A határozat ugyanakkor bizonyítottnak látja azt a vádat, hogy a cég törvénytelen módon monopolizálni próbálta az operációs rendszerek piacát. Ez utóbbival kapcsolatban az igazságügyi tárca elégedettségének adott hangot, s közölte, hogy tanulmányozza a bíróság döntését és számbaveszi a lehetőségeket.
