Wim Duisenberg az ECB elnöke úgy nyilatkozott, hogy külső sokkok nélkül jövőre 2 százalék alatt kell lennie az eurózóna inflációjának. Az elnök a kamatok szinten hagyásáról szóló döntést kommentálta akképp vélekedett, hogy a bank tartja magát a magas kamatokhoz, mert az infláció leszorítása a jelenlegi helyzetben az egyetlen értelmes cél.
2001. június 21. csütörtök, 15:32
