BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olcsóbb lett az olaj

A hétfői árcsökkenést követően, technikai korrekció miatt kedden drágult a kőolaj a szabadpiacon. A NYMEX folytatódó szingapúri jegyzélsében a West Texas Intermediate júniusi szállításra 27,58 dollárt ért hordónként, a hétfői 28,50 dollár után.

2001. június 19. kedd, 10:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az augusztusi határidőre 27,71 dollárt kellett adni, ami 89 centtel alacsonyabb a tegnapi árnál. Az augusztusi Brent 27,01 dolláron zárt hétfőn, ami 1,11 dollárral marad el a péntekitől. A piacot befolyásoló hírek érkeztek Irakból, miszerint az arab ország esetleg hamarosan felújítja olajexportját. További kedvező hír, hogy a javításokat követően újraindult néhány amerikai finomító is.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet