BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megosztja a UMTS-terheket a Deutsche Telekom és a British Telecom

A Deutsche Telekom és a British Telecom költségeik csökkentése érdekében együttműködik a harmadik generációs (UMTS) mobiltelefon-szolgáltatás kiépítésében - jelentette be a két cég közleménye. Németországban a DT mobilszolgáltatója, a T-Mobile a BT ottani leányvállalatával, a Viag Interkommal kooperál, míg Nagy-Britanniában a BT Cellnet lép kapcsolatba a One2One-nal, a T-Mobile brit részlegével.

2001. június 12. kedd, 11:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Deutsche Telekom 30 százalékos költségcsökkentést vár az együttműködéstől. amire szüksége is van, miután a Fitch londoni hitelminősítő hétfőn , "A"-ról "A mínusz"-ra rontotta a rövid lejáratú adósi besorolását, a hosszú lejáratúnak a kilátását pedig stabilról negatívra változtatta. Az S&P ugyanakkor megerősítette korábbi besorolását ("A mínusz", negatív kilátással), bár egyes elemzők arra számítottak, hogy a DT az amerikai hitelminősítőnél lecsúszik a BBB kategóriába. A British Telecom 20 százalék körüli megtakarításban bízik, ami 10 év alatt 1,7 milliárd dollárt jelenthet számára. Elemzők szerint a brit-német példát más távközlési vállalatok is követik majd, amelyek hozzájuk hasonlóan nagy adósságokba verték magukat tavaly a UMTS-koncessziók megszerzésével.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet