BUX 139315.24 0,01 %
OTP 45350 0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közel 100 milliárd lej a szennyezés csökkentésére

Máramaros megye prefektusa bejelentette: 93 milliárd lejt folyósít az idén a román ipari minisztérium a legnagyobb nagybányai iparvállalat, a Romplumb Ólomfeldolgozó környezetvédelmi beruházásaira - értesült az Erdélyi Krónika.

2001. június 6. szerda, 11:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ez az összeg kétszerese a privatizációra mindeddig sikertelenül meghirdetett vállalat éves veszteségének, ám mindössze egyharmada annak, amennyire a "minimális ökológiai felzárkózáshoz" szüksége lenne (a Romplumb átal kibocsátott ólom és kadmium mennyisége sokszorosa a veszélyességi küszöbnek). Az üzem bezárást már többször tervbe vették, ám egyelőre húzzák-halasztják.

Brett András
Brett András

Ez is érdekelhet