BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyedével csökkenti létszámát az Isuzu

Az Isuzu Motors 9700 fővel - 26 százalékkal - csökkenti alkalmazottai létszámát a következő három évben - jelentette be a 49 százalékban a General Motors tulajdonában levő japán teherautógyártó. Ez az egyik legnagyobb szabású átalakítás a japán autóiparban.

2001. május 28. hétfő, 09:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Isuzu veszteséggel zárta az utóbbi két évet - bár a most március 31-én véget ért időszakban a mínusz 66,79 milliárd jenre zsugorodott az egy évvel korábbi 104,8 milliárdról - , de 2004/2005-re már több mint 30 milliárd jen nettó profitot tűztek ki célul. A kisteherautók legnagyobb japán gyártója 2005 végéig bezárja a Kawasakiban levő üzemét, a hobbiterepjárók (SUV) gyártását pedig teljesen áttelepíti az USA-ba.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet