BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jospin erősítené az eurózóna kasztját az EU-n belül

"Gazdasági kormányt" kellene felállítani az eurózóna számára - jelentette ki Lionel Jospin francia miniszterelnök mai beszédében, amelynek az előzetes értékelések az volt a célja, hogy kijelölje az EU jövőbeli stratégiáját.

2001. május 28. hétfő, 11:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jospin szerint létre kellene hozni egy olyan alapot is, amelyhez az eurózóna minden tagországa hozzáférhet; az alapot a váratlan gazdasági bajokkal szembekerülő országok támogatására használnák. A francia miniszterelnök elfogadhatatlannak nevezte, hogy az egyes euróországok tisztességtelen versenyt vívjanak egymással adórendszereik terén.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet