BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapesti irodát nyitott az RPEM

A Raiffeisen Zentralbank Austria kockázati tőkealap kezelője, a Private Equity Management (RPEM) megnyitotta budapesti irodáját, amivel ismét közelebb került ahhoz, hogy Kelet-Közép-Európa egyik vezető kockázati tőkealapjává váljon - mondta Witold Symanski, az RPEM vezérigazgatója budapesti sajtótájékoztatóján. A kockázati tőkealap tőkéje mintegy 80 millió euró (21 milliárd forint).

2001. május 28. hétfő, 12:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az RPEM által kezelt alap elsősorban a márkás fogyasztási cikkek gyártása, a média- és a szórakoztatóipar területén működő vezető vállalatokba fektet be - idézte az MTI Symanskit. Az RPEM az EU-csatlakozás előtt álló országokra, köztük Magyarországra koncentrál, mivel átlagon felüli növekedési potenciállal rendelkeznek.
A tőkealap eddig két társaságba fektetett be Magyarországon: az egyik a magas minőségű nyomtatott csomagolóanyagokat gyártó Cofinec, a másik a mozi- és filmpiacon működő Intercom. Tavaly az RPEM volt a legnagyobb kockázati tőkebefektető Magyarországon, a befektetett tőke összege meghaladta 20 milliót.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet