A 65 százalékban állami tulajdonban levő svájci távközlési vállalat nettó profitja az egy évvel korábbinak több mint a duplájára, 4,48 milliárd frankra duzzadt, elsősorban azért, mert a mobilérdekeltsége 25 százalékát eladta a Vodafone-nak.
A Swisscom árbevétele 4,8 százalékkal gyarapodva 3,52 milliárd frankra rúgott, a növekedés főleg a mobilüzletágnak köszönhető. A cég - ellentétben európai konkurensei zömével - nem szórt ki az ablakon milliárdokat UMTS-licencekre, mindössze 50 millió frankot költött egy ilyen engedélyre Svájcban, miután ott már kudarcba fulladt azok árverése.
