BUX 139737.71 0,64 %
OTP 45750 0,99 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bizonytalanná vált a gdanski olajfinomító eladása

Lemondott a lengyel Nafta Polska vezetése, miután nem tudtak megegyezni a kincstárügyi minisztériummal az olajipari cégek privatizációjának módjáról - jelentette be a társaság közleménye. A lengyel állami olajipari cégeket kezelő Nafta Polska bonyolítja le a Rafineria Gdanska eladását is; a második legnagyobb lengyel olajfinomítóra a Mol is pályázik, a brit Rotch Energy mellett.

2001. május 17. csütörtök, 09:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ugyancsak a Nafta Polska készíti elő a legnagyobb lengyel olajcég és üzemanyag-forgalmazó, a PKN Orlen 18 százalékának értékesítését is. Megfigyelők szerint a Nafta Polska vezetésének lemondása odáig is vezethet, hogy elhalasztják a döntést a Rafineria Gdanska privatizációjára kiírt tenderről vagy akár törlik is az egészet, amint az 1998-ban egyszer már megtörtént. Ez esetben a kormány új tendert írhat ki vagy fontolóra veheti, hogy ne adja-e el mégis a gdanski finomítót a fő belföldi riválisának számító PKN Orlennek. A most futó tenderből a PKN-t kizárták, nehogy monopolhelyzetbe kerüljön a lengyel olajiparban. A PKN az utóbbi hónapokban erőteljesen lobbizott azért, hogy fuzionálhasson valamelyik térségbeli konkurensével - a Mol és az OMV is szóba került - , illetve azért, hogy azt a bizonyos 18 százalékot ne vigyék a tőzsdére, hanem egyetlen szakmai befektetőnek adják el.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet