Az osztrák statisztikai hivatal szerint az április drágulás egynegyedét a lakásköltségek, köztük is az energiaárak okozták. Az áram 8 százalékkal drágult tavaly áprilishoz képest, a gáz ára 17 százalékkal, a fűtőolajé 10 százalékkal, a távhőé 5 százalékkal nőtt. A drágulás további egyharmadát a közlekedés és az élelmiszerkosár okozta. A sertéshús 12 százalékkal, a baromfi 7 százalékkal volt drágább, mint egy évvel korábban.
Az EU harmonizált módszere szerint számított infláció 2,5 százalékos volt Ausztriában áprilisban tavaly áprilishoz képest. Januárban 2,2 százalékos, februárban 1,8 százalékos, márciusban 1,9 százalékos volt az ütem.
