Luca de Montezemolo, a Ferrari elnöke a „rendkívül jó eredményekről” szólva elmondta, hogy összesen 4072 Ferrari autót adtak el, és további 2027-et az 1997-ben átvett Maserati sportkocsi márkából - jelentette az MTI. A forgalom 17,9 százalékkal 893,3 millió euróra emelkedett. A Ferrari adózás utáni profitja a Maserati veszteség ellenére összességében 5,8 millióról 6,6 millió euróra emelkedett.
Az Egyesült Államokban - ahonnan tavaly a bevétel 27 százaléka származott - idén minden valószínűség szerint nem lehet megismételni a tavalyi eredményeket. A vállalat nagy reményeket fűz az új Maserati 3200 GT Spider verziójához, amelyet jövőre az USA-ban is árusítani kezdenek, és kezdetben 1200 autó eladására számítanak.
A Maserati árbevétele tavaly 125 millió euró volt, a veszteseség 28,6 millió euró. Montezemolo szerint már több mint 100 millió eurót ruháztak be. Kedvező dollárárfolyam esetén 2003-ban ismét elérhetik a nyereséges zónát. Az együttműködés a Ferrarival nemcsak a motorgyártásra szorítkozik, hanem a FIAT és a General Motors közötti egyműködés következtében az alkatrészgyártásra is.
