BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Bayern München befektetőt, stratégiai partnert keres

A Bayern München ugyan jó eséllyel küzd tizenhetedik Bundesliga-elsőségéért, de gazdasági szerkezetét alkalmatlannak tartja a sportfinanszírozási rendszerben való bajnoksághoz, és ezért befektetőt keres - adta hírül az MTI.

2001. május 7. hétfő, 15:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A klub menedzsere, Uli Höness kijelentette, hogy a 770 millió euró tőzsdei értékű Bayern stratégiai partnert keres. Az 1999/2000-es szezonban a Bayern München bevétele 144 millió euró, tiszta haszna 8,6 millió euró volt, és ezzel a német bajnok gazdagnak számít, de a jelek szerint ezt is kevésnek tartja - írta ma az AFP hírügynökség, emlékeztetve, hogy Európában csak Manchester United gazdagabb, 180 millió eurónak megfelelő bevétellel és 26 millió eurónak megfelelő nettó eredménnyel ugyanabban a szezonban.
A Bayern München eddig nem követte a játékosok importjáért milliókat fizető angol, spanyol és olasz csapatok példáját sem, mert a Bundesliga nagyon szigorú: az engedély visszavonásával riogatja a szédelgőn költekező klubokat. Ám az utóbbi hetekben a bajor csapat vezetői többször említették, hogy 25 millió eurót szánnak játékosvásárlásra. A Bundesligában eddig 12,7 millió euró volt a rekord, ezt a Borussia Dortmund fizette a télen a Sparta Prahá üdvöskéjéért, Tomás Rosickyért.
A Bayernt megelőzték mások a pénzfelhajtásban is: a dortmundi klub ősszel 133 millió eurót szerzett tőzsdei kibocsátásból. Pedig a Bayernnek stadionépítésre is kellene pénz, s elemzők szerint a stratégiai partner bevonásán kívül maga is készül tőzsdei kibocsátásra.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet