BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leváltották a szlovák integrációs minisztert

Rudolf Schuster szlovák államfő pénteken reggel elfogadta a miniszterelnök, Mikulás Dzurinda javaslatát, miszerint az integrációs kérdéseket felügyelő miniszterelnök-helyettesnek, Pavol Hamzíknak távoznia kell a kormányból – adta hírül az MTI.

2001. május 4. péntek, 12:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A napok óta érlelődő döntés előzménye, hogy Hamzík hosszabb időn át nem tájékoztatta a kormányt arról, hogy Roland Tóth, az EU-ból származó támogatási pénzekkel dolgozó kormányhivatalnok visszaélés gyanújába keveredett. Mikulás Dzurinda miniszterelnök csak a sajtóból, akkor értesülhetett a történtekről, amikor Brüsszel felfüggesztette az előcsatlakozási folyamatban esedékes támogatások jóváhagyását.
Jóllehet, a brüsszeli felfüggesztés csak ideig-óráig volt hatályban, az unió korrupcióellenes hivatalának ellenőrző csoportja így is Szlovákiába készül, hogy felülvizsgálja, vajon hogyan kezelték Pozsonyban az uniós pénzeket. Az önszántából távozni nem kívánó Pavol Hamzík szándéka az, hogy a jövőben a Polgári Egyetértés Pártjának (SOP) parlamenti frakciójában, képviselőként marad jelen a politikában. Hamzík feladatait a kabinetben átmenetileg Lubomír Fogas miniszterelnök-helyettes látja majd el. Hamzík egyszer már önként lemondott miniszteri tisztségéről, amikor Vladimír Meciar kormányának volt külügyminisztere.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet